Alıç Ekstraktı

Alıç Ekstraktı - Kullanımı, Faydaları, Fiyatı

Alıç Ekstraktı 07/03/2018 Tarihinde Sitemize Eklenmiş Olup, 5005 Defa Okunmuştur. Hakkında 8 Adet Yorum Yapılan Alıç Ekstraktı İçin sizde yorum yaparak deneyimlerinizi diğer Alıç Ekstraktı kullanmak isteyenlerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Merak Ettikleriniz Varsa Dr. Mustafa SALTOĞLU'na Danışabilirsiniz.

Tags:Alıç Ekstraktı, alıç nedir, alıç faydaları, alıç zararları, alıç etkisi, alıç bitkisi, alıç tarihi, alıç nasıl yapılır, alıç tarifi, alıç çayı, alıç kullanımı, alıç çocuk için, alıç yağı

Alıç Ekstraktı Fiyatı ve Satışı İçin Yazımızın Son Kısmına Bakabilirsiniz

Alıç Ekstraktı

Alıç meyvesi dünyamızın var olduğundan bu yana doğada var olan bir meyvedir. Süs ağacı, süs bitkisi olarakta kullanılan alıç meyvesi kırmızı ve sarı renkte olabilmektedir. Doktorlar çok sağlıklı bir meyve olduğunu ve çokca tüketilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Genelde kayseri Erciyes dağı eteklerinde yetişen alıç meyvesinden yapılan ekstraktı detaylıca inceleyelim. Yazımızı okurken merak ettikleriniz olduğunda doktorumuza danışabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Alıç ekstraktı hakkında aşağıdaki konu başlıklarına yer vereceğiz.

1. Alıç meyvesi'nin vitamin ve mineral değerleri

2. Alıç meyvesinin faydaları ve yan etkileri

3. Alıç ekstraktı nasıl yapılır

4. Alıç ekstraktı kullanımı

ALIÇ MEYVESİ'NİN VİTAMİN ve MİNERAL DEĞERLERİ

Alıç meyvesi'nin bir sağlık kaynağı olduğunu birçok doktor söylüyor. 1800 lü yıllarda amerikalı doktorlar bu meyveyi bazı hastalıkların tedavisinde kullanıyorlardı. Alıç'ın sağlık sektöründe kullanımı 1.Yy'la kadar uzandığı tıp kaynaklarında mevcuttur.

Alıç ekstraktı, Oligomerik prosiyanidinler, OPCs, Quercetin, Lif ve C vitamini gibi bileşenler içermektedir. 100 Gram alıç'ta aşağıdaki besin değerleri bulunur.

Kalori: 95

Toplam yağ: 0.38 g % 1

Doymuş yağ: 0.052 g % 0

Çoklu doymamış yağ: 0.131 g

Tekli doymamış yağ: 0.029 g

Kolestrol: 0 mg % 0

Sodyum: 1 mg % 0

Potasyum: 187 mg

Toplam karbonhidrat: 25 g % 8

Lif: 0.5 g % 2

Şeker: 5.03 g

Protein: 0.44 g

Vitamin A: % 1

Vitamin C: % 12

Kalsiyum: % 2

Demir: % 2

ALIÇ EKTRAKTI'NIN FAYDALARI ve YAN ETKİLERİ

Alıç birçok bilimsel sağlık araştırmalarına konu olmuş ve doktorlar tarafından hangi hastalıklara iyi gelebileceği araştırlmıştır. Günümüzde alıç meyveleri, yaprakları ve çiçekleri ilaç sektöründe'de kullanılmaktadır. Modern tıbbın kullandığı bu şifalı meyve çokca tüketilmesi gereken bir meyvedir.

Çok doğal besinlerin bile yan etkilerinin olduğu gibi alıç meyvesininde yan etkileri olabilir. Özellikle sıvı ekstrakt halini kullanacaksanız mutlaka doktorumuza danışmanızı öneririz.

ALIÇ EKSTRAKTI NASIL YAPILIR?

Alıç ekstraktı yapımı meyve suyu gibi değildir. Birçok işleme tabi tutularak alıç meyvesi'nin özü elde edilir ve sıvı ekstrakt haline getirilir. Asıl fayda sağlayan bu öz meyve suyundan çok farklı vitamin ve mineralleri içinde bulundurur. Bu yüzden normal meyve tüketimi yerine ekstrakt halini tüketmeniz sağlık açısından yararınıza olacaktır.

ALIÇ EKSTRAKTI KULLANIMI

Alıç ekstraktı kullanımı kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Kullanmadan önce doktorumuzla görüşerek bünyenize uygun olan ekstrakt kullanımı'nı öğrenebilirsiniz.


Alıç Ekstraktı Yorumlar

Alıç Ekstraktı Kullananlar

Alıç Ekstraktı DoktorDr.Mustafa SALTOĞLU
Doktora Danış

En Popüler Ürünler

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı