Üretim

Üretim

İmmu-Nat tarafından üretilen bitki extraktları özel kategoride yer almaktadır ve üretim esnasında %100 orijinal bitkiler kullanılmaktadır.
Üretim aşamalarında, özel hastane ve üniversitelerin desteği ile araştırmalar yapılmaktadır. Üretim, doktor ve kimyagerler kontrolünde gerçekleşmektedir. Genetiği ile oynanmamış bitkiler kullanılarak, gerekli izinler ve denetimler altında üretimler yapılmaktadır.
Üretim esnasında, çevreye zarar vermeyen temizleyiciler, ambalajlamada kullanılan koyu renkli özel cam şişeler ile geri dönüşümlü, yüksek kalitede malzemeler kullanılmaktadır. Bunlar hem ürünlerin uzun zaman bozulmadan kalmasını sağlamakta hem de çevre sağlığı dengesini korumaktadır. Ambalajlamada, özel ve kaliteli cam şişeler ve geri dönüşümlü malzemelerin kullanılmasıyla çevre korunmasında da duyarlılık göstermektedir.

GE-KA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) tarafından 2012 Yılı Tarıma Dayalı Sanayide Katma Değerin Artırılması Mali Destek Programı’nda DOĞANIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ ‘’İMMU-NAT’’ HAYAT VERİYOR projesi ile teşvik almaya hak kazanan İmmu-Nat, üretim tesislerinde yaptığı yeni yatırımlarla üretim gücünü artırmaya devam etmektedir.

2012 Uluslarası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde Gıda Takviyesi Kategorisinde Müşteri Memmnuniyeti Ödülünü almayı hak eden İmmu-Nat, ürettiği bitkisel ürünlerin kalitesini bu şekilde kanıtlamaktadır.

Bitkisel Ekstrakt Nedir?
Bitkilerin, uygun bir çözücüde optimum koşullarda çözülerek etkin maddelerin elde edilmesiyle, çözücünün uzaklaştırılması prensibine dayalı bir işlemdir. Bitki ekstraktı, bitkinin yoğunlaştırılmış sıvı halidir. Yapılan işlemlerin sonunda 1 ton bitkiden yaklaşık 10 kg özüt elde edilir. Bitkilerin ekstraktlarını tüketmek, bu bitkileri tek başına kullandığımızda elde ettiğimiz faydayı yüze katlamaktadır. Bitki ekstraktları, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, tamamen doğal yollarla üretilmektedir.

Danışman Hekimlerimiz