Neden Takviye Edici Gıda

Neden Takviye Edici Gıda

İnsanlık  neslinin  dünya üzerinde  milyonlarca yıl önce başlayan ve günümüze kadar süren yaşam savaşında,  insanların,  hastalık tedavisi ve sağlığın korunması konusunda doğal/geleneksel yöntemleri binlerce defa test etmiş olduğunu ve bundan çıkarımda bulunduğunu biliyoruz. Günümüzden  60-70 yıl öncesine kadar dünya üzerinde yaşayan farklı birçok uygarlık, hastalık tedavisinde ve sağlığın korunmasında, büyük kısmı bitkisel kaynaklı ürünler  olmak üzere kendi geleneksel yöntemlerini geliştirmiş ve uygulamıştır.


İnsanlığın büyük başarılarından biri olarak ortaya çıkan sanayi devrimi sonucunda meydana gelen kimya sanayindeki büyük  ilermeler ,özellikle ikinci dünya savaşı sonrasında sentetik kimyasal ilaç üretiminin önünü açmış bugün ki seviyesine getirmiştir. Sentetik ilaçların piyasaya hakim  olması  binlerce yıllık geleneksel tedavi yöntemlerinin  arka plana itilmesine yol açmıştır.


Bitkisel kaynaklı ürünler,  hastalık tadavisi  ve sağlığın korunmasında bugün neden ön plana çıkmaya başladı?
Bitkisel ürünlere günümüzde gösterilen ilginin arkasında birçok neden vardır. Bunlardan birisi sentetik ilaçlara karşı duyulan korkudur. Sentetik ilaçlar çoğu zaman dramatik etki göstererek insanlara fayda sağlar. Ancak bu olumlu etki yanında, sentetik ilaçlar bu dramatik etkiden  çok daha ciddi yan etkilere sahiptirler. En çok sentetik ilaç üretilen ülkelerden biri olan ABD de on yıllık bir periyot içinde güvenliği ve etkinliği onaylanmış ilaçların yarısından fazlası  beklenmeyen yan etkiler görülmesi nedeni ile piyasadan çekilmiştir.


Sağlığı desteklemek ve hastalık tedavisinde tamamlayıcı olarak kullanılan tüm bitkiler içeriklerinde toplamda  binlerce faydalı kimyasal bileşen taşırlar. Siz herhangi bir nedenle bitkisel kökenli bir ürün tercih ettiğinizde bitkilerde bulunan bu faydalı bileşenlerden büyük fayda görürsünüz. Sentetik bir ilaç, hastalığın tanısı kesin olarak konulmuş ve ilacın etkinliği kanıtlanmış ise size fayda sağlar. Ancak büyük bir ihtimalle hastalığınıza eşlik eden diğer organ ve doku sorunlarına hiçbir fayda sağlamaz.

Bitkisel bir ürün kullanıldığında  hastaya yanlış teşhis konulsa  veya hastalığı ile bağlantılı başka rahatsızlıkları mevcutsa bile  fayda görme ihtimali çok yüksektir. Bitkisel gıda ve ilaçların başka olumlu katkıları da vardır. Yaşamak  için gerekli olan besin maddelerini sağlarlar. Günümüzde  insanların çoğunluğunda sağlıklı olabilmek için gerekli olan besin öğelerinin birçoğundan mahrum oldukları biliniyor. İhtiyacımız olan doğal besin öğeleri sentetik ilaçlarda değil bitkisel kökenli ürünlerde bol miktarda bulunmaktadır. Bitkilerin içeriğinde bulunan faydalı kimyasalların bir arada bulunarak sinerjik etki yapmaları da başka bir avantajdır.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Takviye Edici Gıda Kullanmanızı Tavsiye Ederiz. Takviye Edici Gıdalarımıza Ürünler Linkinden Ulaşabilirsiniz

Danışman Hekimlerimiz